Blahej pamäti pápež Benedikt XVI. navštívil Sanktuárium Božieho milosrdenstva v máji v roku 2006. Povzbudzoval všetkých kresťanov, aby sa stali apoštolmi Božieho milosrdenstva: V dnešnej dobe ľudstvo nevyhnutne potrebuje, aby sa mocne hlásalo a dosvedčovalo Božie milosrdenstvo.
Vo svojom príhovore adresovanom chorým povedal: Vy, drahí chorí, poznačení utrpením na tele a na duši, ste najviac spojení s Kristovým krížom a zároveň ste najvýrečnejšími svedkami Božieho milosrdenstva. Vďaka vám a vášmu utrpeniu sa Boh láskyplne skláňa k ľudstvu. Vy, ktorí vo svojom srdci šepkáte: „Ježiš, dôverujem ti,“ nás učíte, že niet inej, hlbšej viery, niet inej, živšej nádeje, niet inej, vrúcnejšej lásky ako tá, ktorú má človek, ktorý sa v nešťastí odovzdáva do Božích rúk. Do Pamätnej knihy krakovského sanktuária napísal: Nech Boh, ktorý je Láska, naplní srdcia tých, ktorí sem prichádzajú, darmi svojho milosrdenstva, posilní ich svojou silou, aby vytrvali v pravej viere a v súčasnom svete prinášali plody pravdy, lásky a pokoja.
Pápež Benedikt XVI. tvrdil, že milosrdenstvo je centrálnou ideou pre naše časy. Toto posolstvo [Božieho milosrdenstva] je skutočne hlavným posolstvom našej doby: milosrdenstvo ako Božia moc, ako Božia hranica pre zlo celého sveta. V duchovnosti a poslaní svätej sestry Faustíny vidí aj nóvum kresťanského posolstva. Veľkou túžbou tejto svätice – vyznal – bolo postaviť Božie milosrdenstvo do centra kresťanskej viery a života. Vďaka sile svojho duchovného života ukázala nóvum kresťanského posolstva v plnom svetle – a to práve v tejto dobe, ktorá zakúsila krutosť oficiálnych ideológií.
Odpočinutie večné, daj mu, Pane…