Okrem „Denníčka“ sv. sestra Faustína zanechala listy a blahoprajné pohľadnice. Dodnes sa zachovalo 19 listov jej vilniuskemu duchovnému vodcovi, o. Michalovi Sopočkovi, 1 list pre o. Józefa Andrasza SJ – jej spovedníka v Krakove, 3 listy pre generálnu predstavenú m. Michaelu Moraczewskú, 1 list pre predstavenú domu v Krakove – m. Irenu Krzyżanowskú, 9 listov pre sr. Justynu Gołofit, ktorej sestra Faustína bola tzv. „anjelom“, 11 listov pre sr. Ludwinu Gadzinu, pre ktorú sv. Faustína bola tiež „anjelom“ a 1 list pre sr. Benjaminu Zarębskú. V archíve kongregácie sú tiež pohľadnice s krátkymi veršovanými prianiami pre m. Irenu Krzyżanowskú a ďalšie sestry. Zachovalo sa aj zopár listov pre rodinu: pre sestry Eugéniu, Natáliu a Wandu ako aj venovania na obrázkoch pre rodičov. W knihe „Listy sv. sestry Faustíny“ boli uverejnené aj listy o. Michala Sopočku pre sestru Faustínu (9), pretože nám umožňujú vidieť nielen vzťahy medzi nimi, ale predovšetkým spoločné hľadanie Božej vôle a túžby súvisiace s realizáciou poslania apoštolky Božieho milosrdenstva. Listy, priania, venovania na obrázkoch odhaľujú a dopĺňajú duchovný obraz sv. sestry Faustíny, ukazujú tvár mystika a proroka, ktorý sa úplne angažuje pri ohlasovaní posolstva milosrdenstva svetu, ako aj osoby, ktorá sa zaujíma o záležitosti druhého človeka, jeho spásu a ľudské potreby.
Štýl listov
Z listov napísaných pre dušpastiera, rehoľné predstavené, sestry a rodinu vyplýva, že sv. sestra Faustína dobre zvládla princípy epištolografie. Každý list sa začína znakom kríža a skratkou „JMJ“ (Ježiš, Mária, Jozef) v ľavom hornom rohu. V pravom hornom rohu alebo na konci listu autorka napísala názov miesta a dátum. Do stredu pohľadnice umiestnila zdvorilostný pozdrav osobe, ktorej písala list: „Ctihodný otec“, „Drahý otec“, „Najdrahší otec“, „Najctihodnejší otec v Ježišovi Kristovi“, „Prevelebný a drahý otec!“, „Ctihodný a drahý otec!“, „Drahý a milovaný otec v Ježišovi Kristovi“, „Najdrahšia a milovaná matka“, „Najdrahšia Matička,“ „Ctihodná sestra Justyna“, „ Drahá sestra v Kristu!“ Nad oslovenie adresáta listu sv. sestra Faustína niekoľkokrát napísala slová: „Ježišu, dôverujem ti!“ Tieto slová mali byť umiestnené na obraze milosrdného Ježiša.
Na začiatku listu sa sestra Faustína zvyčajne odvolávala na aktuálnu situáciu a záležitosti, ktoré zažila. Informovala o zdravotnom stave a aktivitách v kláštore. Písala o svojich duchovných zážitkoch, stretnutiach s Pánom Ježišom a vnútorných videniach. Hovorila aj o problémoch súvisiacich so šírením úcty k Božiemu milosrdenstvu. Zaujímala sa o zdravie duchovného vodcu a ubezpečila ho o svojej modlitbe. Každý list skončila zdvorilostnou vetou: „Bozkávam ruky a žiadam o modlitbu a požehnanie. Spojená v modlitbe v milosrdnom Ježišovom srdci za obrátenie hriešnikov – sestra M. Faustína“; „Bozkávam ruky a žiadam o kňazské požehnanie, dcéra v Bohu – sestra M. Faustína“, „Bozkávam svojho drahého Otca s najhlbšou úctou a pozdravujem v Pánovi – sestra Faustína.“
Tón úcty a vážnosti dominuje v listoch napísaných generálnej matke Michaele Moraczewskej. Sestra Faustína ju oslovuje veľmi slávnostne: „Drahá a milovaná matka“ alebo „Drahá a milovaná matička“. Končí tiež zdvorilostnou vetou: „Bozkávam ruky matičke a prosím o modlitbu – sestra Faustína.“ Píše s veľkou dôverou ako osobe veľmi blízkej, ktorá rozumie jej problémom.
Veľmi osobitý charakter majú listy pre sr. Justynu Gołofit a sr. Ludwinu Gadzinu, pre ktoré bola sestra Faustína „anjelom“, to znamená, že bola duchovnou opatrovníčkou počas postulátu a noviciátu. Prekvapuje v nich štýl osobitých vyznaní a túžba zdieľať dobro povolania a nadviazať úzke priateľstvo s Ježišom. Sestra Faustína tiež informuje o svojich aktivitách a známych sestrách a posiela pozdravy, ubezpečuje o modlitbe a zveruje sa do ich modlitieb. Listy sa začínajú znakom kríža a iniciálami JMJ (Ježiš, Mária, Jozef) a končia sa formulkou: „Spojená v Ježišovom srdci – sestra Mária Faustína.“
Hlavný obsah listov o. Michalovi Sopočkovi sú jej vnútorné zážitky, a preto svojou štylistikou pripomínajú „Denníček.“ Svätá Faustína s veľkou úprimnosťou a priamosťou hovorila o svojich vnútorných stretnutiach s Pánom Ježišom. Presne citovala slová, ktoré jej dal Spasiteľ, a opísala svoje vnútorné stavy. Pýtala sa tiež, ako má postupovať v ťažkých situáciách. Často sa vracala téma uskutočnenia odporúčaní milosrdného Ježiša. Listy sa vyznačujú veľkou úctou a poslušnosťou duchovnému vodcovi. Problémy týkajúce sa zjavení milosrdného Ježiša považovala sv. Faustína za najväčšie tajomstvo a s výnimkou listov o. Sopočkovi a generálnej matke o nich nikomu nepovedala.
V listoch sestrám a rodine sv. sestra Faustína písala o duchovných veciach a každodenných problémoch. Veľká mystička, apoštolka Božieho milosrdenstva, v nich odhaľuje svoju krásnu, ľudskú tvár: starostlivosť o duchovný život a radosť zo služby Bohu v kláštore ako aj o zdravie a materiálne potreby. Na prvé miesto vždy kladie záležitosti duše, odporúča sr. Justyne Golofit vernosť Ježišovi. Posilňuje ju na duchu v utrpení a uisťuje o modlitbe. Hovorí tiež o každodenných povinnostiach a udalostiach v kláštore. Sestre Ludwine Gadzine hovorí o zmysle utrpenia a každodennom úsilí na ceste k zjednoteniu s Kristom. Listy zahŕňajú aj záležitosti moderného sveta, obavy o Rusko a Španielsko, kde vládla komunistická strana.
V listoch najbližšej rodine sa sestra Faustína pýtala na zdravie rodičov a ubezpečila ich o modlitbách. Ako milujúca dcéra a sestra hovorila o radostiach a starostiach rehoľného života a ubezpečovala o modlitbe. Zaujímala sa aj o osud svojej sestry Wandy, ktorá chcela vstúpiť do kongregácie.
V rýmovaných venovaniach a blahoželaniach, ktoré písala pre sestry pri príležitosti Vianoc, Nového roka, Veľkej noci alebo výročia zloženia rehoľných sľubov, prekvapuje poetický talent a veľké teologické cítenie autorky ako aj dôvera v Boha a jeho milosrdenstvo. Krátke venovania pre rodičov, ktoré napísala na obrázkoch, ukazujú, ako veľmi ich sestra Faustína milovala, často o nich premýšľala a modlila sa o Božie požehnanie pre nich.
In: „Úvod“ o. Jana Machniaka k „Listom sv. sestry Faustíny“, vydavateľstvo Misericordia , Krakov 2005.