Mapa sanktuária pod textom
Pred bazilikou sa nachádza 77 metrov vysoká samostatne stojaca veža. Vidno ju z mnohých miest, pretože sa týči nad mestom a ako maják pozýva ľudí z celého sveta do bezpečného prístavu, kde sa môžu stretnúť so živým Bohom a cez prizmu mystických zážitkov sv. Faustíny hlbšie objaviť jeho milosrdnú lásku, ktorou zahŕňa každého človeka. Vo svete plnom obáv a existenčných hrozieb môžeme počuť Ježišove slová, ktoré vo svojom Denníčku zapísala sestra Faustína: Moje milosrdenstvo je väčšie ako tvoja úbohosť a úbohosť celého sveta. Kto môže zmerať moju dobrotu? Kvôli tebe som zostúpil z neba na zem, kvôli tebe som dovolil, aby ma pribili na kríž, kvôli tebe som dovolil kopijou otvoriť moje najsvätejšie srdce a otvoril som ti prameň milosrdenstva. Prichádzaj a načieraj milosti z tohto prameňa nádobou dôvery. Skrúšené srdce nikdy neodmietnem (Den. 1485).
Veža má vyhliadkovú plošinu, z ktorej je možné vidieť panorámu Krakova a jeho okolia a za dobrej viditeľnosti aj Tatry. Vedú na ňu schody (je ich 315) a výťah, ktorý môžu využiť aj telesne postihnutí. Nad vstupom do veže sa nachádza pamätník sv. Jána Pavla II, ktorý zobrazuje pápeža ako pútnika mieru, ktorý drží v ruke holubicu a nesie svetu dar posolstva milosrdenstva. Akoby chcel svetu zopakovať Ježišove slová: Ľudstvo nenájde pokoj, kým sa neobráti s dôverou k môjmu milosrdenstvu (Den. 300). A pripomenúť slová, ktoré povedal v tomto sanktuáriu: Nič nie je pre človeka také potrebné ako Božie milosrdenstvo – tá milosrdná, súcitná láska, ktorá človeka pozdvihuje nad jeho slabosť k nekonečným výšinám Božej svätosti. Tu si to uvedomujeme osobitným spôsobom, pretože odtiaľto vyšlo posolstvo Božieho milosrdenstva, ktoré Ježiš odovzdal Cirkvi a svetu prostredníctvom sv. sestry Faustíny. Pamätník, ktorý navrhol Witold Cęckiewicz, bol odhalený v roku 2006, pri príležitosti návštevy pápeža Benedikta XVI. sanktuária v łagiewnikoch.
Okolo baziliky sa nachádzajú pláne, kde kedysi pracovala sv. Faustína v skleníkoch a kláštornej záhrade. Nachádza sa tu krížová cesta pod holým nebom, pri ktorej sa pútnici často modlia. Prichádzajú sem vo veľkom počte počas sviatku Božieho milosrdenstva a významných podujatí, ktoré sa v tomto sanktuáriu konajú. Z južnej strany plání bol vybudovaný „Most milosrdenstva“ nad riečkou Wilgou a tunelom tzv. „Trasy łagiewnickej“, ktorý umožňuje pútnikom prejsť do Sanktuária sv. Jána Pavla II.
Pred bazilikou je umiestnených deväť zvonov zvonkohry, ktoré nám svojimi melódiami pripomínajú Božie milosrdenstvo. Sú na nich vyryté mená Ježiša, sv. sestry Faustíny, Jána Pavla II. a krakovských svätých: sv. Stanislava, sv. Jacka, sv. Hedvigy, sv. Jána Kentského, sv. Rafała Kalinowského a sv. brata Alberta. Každý z týchto zvonov má iný zvuk a všetky spolu hrajú krásne melódie náboženských piesní v súlade s liturgickým rokom. Pri bazilike visí najväčší zvon „Ján Krstiteľ“, ktorý daroval biskup Jan Zając pri príležitosti blahorečenia Jána Pavla II. (2011). Ozýva sa svojím pekným, hlbokým hlasom počas väčších slávností.
- Vstupná brána
- „Dom sv. sestry Faustíny“ – ubytovanie, múzeum
- Kláštor
- „Antonínok“ – Združenie Faustínum
-
Kaplnka milosrdného Ježiša a hrob svätej Faustíny
- Oratórium – miesto smrti sv. Faustíny
- Kaplnka umučenia Pána
- Bazilika Božieho milosrdenstva
- Kaplnka sv. sestry Faustíny – talianska
- Kaplnka Communio Sanctorum – maďarská
- Kaplnka sv. Ondreja – gréckokatolícka
- Kaplnka Svätého kríža – nemecká
- Kaplnka Sedembolestnej Panny Márie – slovenská
- Kaplnka ustavičnej adorácie
- Vyhliadková veža
- Kláštorný cintorín
- „Dom sv. sestry Faustíny“ – reštaurácia, suveníry, prednášky
- Pastoračný dom – ubytovanie, reštaurácia
- Výchovné zariadenie sv. sestry Faustíny pre mládež
- Informačné centrum
- Nákupná pasáž – predajňa vydavateľstva Misericordia
- Aula sv. Jána Pavla II.
- Parkovisko – autá
- Parkovisko – autobusy a autá
- Toalety
- Most milosrdenstva – umožňuje prechod do Sanktuária svätého Jána Pavla II. a na zastávku električky.