Vyhľadávanie

Vaše milodary

Ďakujeme Vám za milodary, ktorými nás môžete podporiť a prispieť k rozvoju a šíreniu úcty k Božiemu Milosrdenstvu.

  • Kláštor v Nižnom Hrušove,
    č. účtu - IBAN: SK79 0200 0000 0034 8723 1751
  • Kláštor v Košiciach,
    č. účtu - IBAN: SK31 0200 0000 0034 3630 9555

Za darcov sa denne modlíme
v hodine milosrdenstva.
Pán Boh zaplať!Aktuality všeobecné

13.09.2019

Srdečne pozývame všetkých členov, dobrovoľníkov a sympatizantov združenia Apoštolov Božieho milosrdenstva Faustínum na 1. celoslovenské stretnutie, ktoré sa uskutoční v sobotu 21. septembra v Bazilike navštívenia Panny Márie na Starých Horách. Program sa začne o 9.30 hod. privítaním pútnikov predsedníčkou združenia sr. Miriam Janiec z Krakova. Pokračuje prednáškou o. Milana Supeka na tému: Apoštol Božieho milosrdenstva v dnešnom svete a vyvrcholí sv. omšou o 11.00 hod., ktorú bude celebrovať o. Artur Ciepielski. Popoludňajší program vyplní prezentácia jednotlivých formačných skupín a spoločná modlitba v hodine milosrdenstva.

Prihlasovanie a bližšie informácie:

12.09.2019

Srdečne pozývame všetkých ctiteľov Božieho milosrdenstva, zvlášť členov a dobrovoľníkov zo združenia Faustínum, na trojdňové duchovné cvičenia do Charitného domova v Dolnom Smokovci od 27. do 29. septembra. Exercície na tému: Blízko teba je slovo, vedie vdp. Milan Supek a sr. M. Alžbeta Mikušová KMBM. Začiatok je o 15.00 hod. a záver v nedeľu po obede.


Prihlasovanie:
11.09.2019

V novom školskom roku pokračujeme vo formačných stretnutiach členov a dobrovoľníkov združenia Faustínum. Srdečne pozývame aj nových záujemcov!

Termíny pravidelných stretnutí:


Druhý utorok v mesiaci - Prešov
Druhá nedeľa v mesiaci - Piešťany
Tretí štvrtok v mesiaci - Detva
Tretí štvrtok v mesiaci - Nižný Hrušov
Tretia nedeľa v mesiaci - Košice-KVP
Tretia nedeľa v mesiaci - Stuľany
Štvrtá nedeľa v mesiaci - Sabinov
Štvrtá nedeľa v mesiaci - Humenné
Posledná nedeľa v mesiaci - Bratislava-Petržalka
08.09.2019

Pred 84 rokmi 13. – 14. septembra 1935 Pán Ježiš nadiktoval sestre Faustíne korunku Božieho milosrdenstva ako modlitbu na odčinenie a zmiernenie Božieho hnevu. Keď sa budú modliť túto korunku - prisľúbil Pán Ježiš - rád im dám všetko, o čo ma budú prosiť, ak to bude v zhode s mojou vôľou. Duše, ktoré sa budú modliť túto korunku, obklopí moje milosrdenstvo v živote a zvlášť v hodine smrti. 

Každú dušu, ktorá sa bude modliť túto korunku, budem v hodine smrti brániť ako svoju chválu. Ak sa ju pri zomierajúcom pomodlia druhí, dosiahnu tie isté odpustky. Keď sa pri zomierajúcom odrieka táto korunka, zmierňuje sa Boží hnev a nepochopiteľné milosrdenstvo zaplavuje dušu.


Čítať ďalej...

07.09.2019

V sobotu 14. septembra na pozvanie Mons. Francesca Milita, biskupa diecézy Oppido Mamertina-Palmi, otvárame druhý kláštor v Taliansku v San Martino. Sestry budú pôsobiť v tzv. Oáze milosrdenstva a vo formácii Apoštolov Božieho milosrdenstva.

 

05.09.2019

Informujeme všetkých pútnikov, že od pondelka 2. septembra bude hlavný vchod do kláštornej kaplnky v Sanktuáriu Božieho milosrdenstva v Krakove-Lagievnikoch uzavretý. Dôvodom je prestavba schodov a montáž výťahu pre telesne postihnutých. Vchod do kaplnky bude možný od zadnej strany kláštora pod vežou - viď obrázok. Stavebné práce majú byť ukončené v polovici novembra.


Čítať ďalej...

01.09.2019

V sobotu 7. septembra sa na pozvanie o. Rastislava Ivaneckého OSPPE v predvečer odpustovej slávnosti v Bazilike minor Narodenia Panny Márie vo Vranove nad Topľou o 16.30 hod. sestry z hrušovskej komunity pomodlia korunku Božieho milosrdenstva. Slávnosť vyvrcholí v nedeľu sv. omšou o 10.30 hod., ktorú bude celebrovať J. E. kard. Jozef Tomko.


 

25.08.2019

Kontemplatívny kláštor našej kongregácie v Šviniciach Warckých od mája prijíma kandidátky, ktoré v sebe cítia povolanie k životu za klauzúrou zasvätenému vyprosovaniu milosrdenstva pre celý svet. Kláštor vznikol v roku 2008 a je zatiaľ jediným kláštorom tohto druhu v našej reholi.

Kontakt v poľštine alebo angličtine: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

 

24.08.2019

V nedeľu si pripomíname 1. výročie blahorečenia Anky Kolesárovej. Pri tej príležitosti pozývame do Vysokej nad Uhom na slávnostnú sv. omšu o 10.30 hod., ktorú bude celebrovať Mons. Marek Forgáč, košický pomocný biskup. Popoludňajší moderovaný program ukončí spoločná modlitba v hodine milosrdenstva o 15.00 hod. spojená s korunkou Božieho milosrdenstva, ktorú bude viesť sr. Jana Mária Krnáčová KMBM z našej hrušovskej komunity.

 

20.08.2019

22. augusta 1994 prišli naše sestry do Čiech, najprv do Ronova nad Doubravou, neskôr do Hradca Králové, potom do Prahy a teraz sú v Dvore Králové nad Labem. Oslavujú teda 25 rokov svojho pôsobenia v Českej republike. Pri tejto príležitosti pripravili dvojdňovú slávnosť od 31. augusta do 1. septembra. Slávnostnú sv. omšu bude celebrovať Mons. Josef Kajnek, pomocný královohradecký biskup. Slávnosti sa zúčastnia aj sestry z hrušovskej a košickej komunity, ktoré tam kedysi pôsobili.

 


Späť na začiatok