Vyhľadávanie

Vaše milodary

Ďakujeme Vám za milodary, ktorými nás môžete podporiť a prispieť k rozvoju a šíreniu úcty k Božiemu Milosrdenstvu.

  • Kláštor v Nižnom Hrušove,
    č. účtu - IBAN: SK79 0200 0000 0034 8723 1751
  • Kláštor v Košiciach,
    č. účtu - IBAN: SK31 0200 0000 0034 3630 9555

Za darcov sa denne modlíme
v hodine milosrdenstva.
Pán Boh zaplať!Aktuality všeobecné

26.05.2019

Na pozvanie vdp. Szczepana Bysieka SCJ sa v nedeľu 2. júna uskutoční duchovná obnova vo Farnosti sv. Anny a Joachima v Hornej Štubni (okres Turčianske Teplice). Veriacim sa počas sv. omší o 8.00, 9.30 a 11.30 hod. prihovorí sr. M. Clareta Fečová KMBM z košickej komunity. Obnovu zavŕši spoločná modlitba v hodine milosrdenstva a prednáška o 15.30 hod.

 

25.05.2019

Nanebovstúpenie Pána. Dnes už od samého rána sa Boh dotýka mojej duše. Po svätom prijímaní som chvíľu prebývala s nebeským Otcom. Moja duša bola pritiahnutá do samotnej žiary lásky. Pochopila som, že žiadne vonkajšie diela nemožno porovnávať s čistou láskou k Bohu... Videla som radosť vteleného Slova a bola som pohrúžená do trojjediného Boha. Keď som prišla k sebe, moju dušu zaplavila túžba, túžim spojiť sa s Bohom. Zalieva ma taká veľká láska k nebeskému Otcovi, že celý tento deň nazývam nepretržitou extázou lásky. Celý vesmír sa mi zdal  v porovnaní s Bohom iba kvapôčkou vody. Niet väčšieho šťastia ako to, že Boh mi dáva vnútorne poznať, že mu je milý každý úder môjho srdca, a keď mi dáva najavo, že ma osobitne miluje. Toto vnútorné presvedčenie, v ktorom ma Boh uisťuje o svojej láske voči mne a o tom, ako mu je milá moja duša, prináša do mojej duše hlboký pokoj. V tento deň som nemohla prijať žiadne jedlo, cítila som sa nasýtená láskou (Den. 1121).

 

21.05.2019

Siedme formačné stretnutie pre členov a dobrovoľníkov združenia Faustínum vo Farnosti Sedembolestnej Panny Márie v Bratislave - Petržalke sa uskutoční v nedeľu 26. mája o 15.00 hod. Formáciu vedie vdp. farár Milan Puškar. Tentokrát s ním stretnutie bude moderovať aj sr. M. Benediktína Fečová KMBM z našej košickej komunity.

 

20.05.2019

V nedeľu 26. mája sa uskutoční v poradí štvrté formačné stretnutie členov a dobrovoľníkov združenia Faustínum vo Farnosti sv. Ondreja v Koprivnici. Formáciu tam vedie vdp. farár Milan Supek. Tentokrát sa stretnutia zúčastní aj sr. M. Clareta Fečová KMBM.

 

19.05.2019

Kongregácia sestier Matky Božieho Milosrdenstva vás pozýva na trojdňové duchovné cvičenia do Charitného domova v Tatrách-Dolnom Smokovci v termíne od 28. do 30. júna 2019. Téma:„Život z Eucharistie.“ Duchovné cvičenia vedie vdp. Ivan Hupka a sr. M. Clareta Fečová KMBM. Prihlasovanie na tel. čísle: 0948 117 886 (v prac. dňoch od 8:00 do 19:00 hod.) alebo emailom: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

 

19.05.2019

V sobotu 18. mája sa v Skalnom sanktuáriu Božieho milosrdenstva na Hore Butkov uskutočnila už tradičná púť veriacich z celého Slovenska. Konala sa pri príležitosti 99. narodenín sv. Jána Pavla II. Program sa začal piesňou Bárka v podaní speváckeho zboru The Gospel Family, a pokračoval modlitbou v hodine milosrdenstva o 15:00 hod., ktorú moderovali sestry Kongregácie Matky Božieho Milosrdenstva z Krakova a Košíc. Po nej nasledovala slávnostná Eucharistia, ktorej predsedal žilinský biskup Mons. Tomáš Galis. Program zavŕšil svojím spevom operný spevák Jaroslav Dvorský.

 

05.05.2019

Pripravili sme pre vás knižočky v novej edícii So svätou Faustínou, v ktorých sa nachádzajú myšlienky z jej duchovného Denníčka. Tematicky sa venujú Božej láske, Panne Márii, milosrdenstvu Boha, Eucharistii, dôvere, duchovnému detstvu a utrpeniu.

Veríme, že slová Pána Ježiša a sestry Faustíny pohladia vašu dušu, posilnia dôveru a naplnia vás láskou, pokojom a útechou.

Objednávky a náhľad na titulnú stránku knižočiek:


Čítať ďalej...

04.05.2019

Ponúkame vám 9 nových druhov magnetiek s citátmi sv. sestry Faustíny Kowalskej.

Maličkosť, ktorá poteší a povzbudí.

Objednávky a náhľad:


03.05.2019

V nedeľu 19. mája sa uskutoční formačné stretnutie členov a dobrovoľníkov združenia Faustínum vo Farnosti sv. košických mučeníkov v Humennom na sídlisku III. Stretnutie so začiatkom o 15.00 hod. moderuje vdp. farár Jozef Kozák a sr. Jana Mária Krnáčová KMBM z hrušovskej komunity.

 

03.05.2019

Máj – 1. 5. 1937 + Dnes som pocítila blízkosť svojej Matky – nebeskej Matky. Pred každým svätým prijímaním vrúcne prosím Pannu Máriu, aby mi pomohla pripraviť si dušu na príchod jej Syna a jasne cítim jej starostlivosť o mňa. Veľmi ju prosím, aby ráčila rozpáliť vo mne taký oheň lásky k Bohu, akým horelo jej čisté srdce vo chvíli vtelenia Božieho Slova (Den. 1114).

Kvietok, ktorý kladiem k nohám Panny Márie v máji, je cvičenie sa v tichosti (Den. 1105).

Mária, Matka moja a Pani moja, zverujem ti svoju dušu i telo, život aj smrť, aj to, čo po nej príde. Všetko odovzdávam do tvojich rúk, ó, Matka moja. Zakry svojím panenským plášťom moju dušu a udeľ mi milosť čistoty srdca, duše i tela. Chráň ma svojou mocou pred všetkými nepriateľmi, zvlášť pred tými, ktorí svoju zlobu zakrývajú maskou čnosti. Ó, krásna ľalia, ty si pre mňa zrkadlom, ó, Matka moja! (Den. 79).

 


Späť na začiatok