Vyhľadávanie

Vaše milodary

Ďakujeme Vám za milodary, ktorými nás môžete podporiť a prispieť k rozvoju a šíreniu úcty k Božiemu Milosrdenstvu.

  • Kláštor v Nižnom Hrušove,
    č. účtu - IBAN: SK79 0200 0000 0034 8723 1751
  • Kláštor v Košiciach,
    č. účtu - IBAN: SK31 0200 0000 0034 3630 9555

Za darcov sa denne modlíme
v hodine milosrdenstva.
Pán Boh zaplať!Aktuality všeobecné

25.07.2017

vito

Piateho augusta na sviatok Panny Márie Snežnej prežíva Kongregácia sestier Matky Božieho Milosrdenstva sviatok svojej Patrónky - Matky vteleného Milosrdenstva. V tento deň sestry už tradične - od roku 1937 - obnovujú úkon zvolenia Matky Božieho Milosrdenstva na generálnu predstavenú kongregácie. V tomto roku pripadá 80. výročie tejto voľby. Na túto slávnosť sme sa od 16. mája pripravovali tzv. novénou novén, pozostávajúcou z ustavičnej modlitby sv. ruženca každú polhodinu vo dne aj v noci. K nohám našej Patrónky skladáme ďakovnú kyticu uvitú z 3 888 častí sv. ruženca.


24.07.2017

V stredu 2. augusta dve naše novicky zložia svoje prvé rehoľné sľuby čistoty, chudoby a poslušnosti. Celá slávnosť sa bude konať v kláštornej kaplnke Sanktuária Božieho milosrdenstva v Krakove o 10.00 hod. Na slávnosť sa pripravia osemdňovými duchovnými cvičeniami, ktoré začnú v sobotu 22. júla v Derdách pri Varšave.

 

23.07.2017

V utorok 1. augusta budú v krakovskom kláštore prijaté do noviciátu dve postulantky, ktoré po desaťmesačnej príprave začínajú svoju dvojročnú rehoľnú formáciu. Jedna Slovenka a jedna Poľka dostanú biely závoj a nové rehoľné meno o 11.00 hod. Do noviciátu ich bude prijímať generálna predstavená m. Petra Kowalczyková a nová magistra noviciek sr. M. Symeona Stopiaková.

 

23.07.2017

Milí bratia a sestry, dobrý deň!

Dnešná evanjeliová stať nám podáva tri podobenstvá, ktorými Ježiš hovorí zástupom o Božom kráľovstve. Pristavím sa pri tom prvom: o dobrej pšenici a kúkoli, ktoré znázorňuje problém zla vo svete a zdôrazňuje Božiu trpezlivosť (porov. Mt 13,24-30.36-43). Koľko trpezlivosti má Boh! Toto môže povedať aj každý z nás: „Koľko trpezlivosti má so mnou Boh!“ Evanjeliový príbeh sa odohráva na roli a má dvoch opačných protagonistov. Na jednej strane majiteľa role, ktorý reprezentuje Boha a rozsieva dobré semeno, na druhej strane nepriateľa, ktorý znázorňuje Satana, a rozsieva burinu.


Čítať ďalej...

22.07.2017

Pred štyrmi rokmi sa začali reštaurátorské a konzervačné práce na severnej, východnej a západnej strane kláštorného komplexu v Sanktuáriu Božieho milosrdenstva v Krakove. Od polovice júla tohto roku práce pokračujú na južnej strane. Ide o práce na tehlových múroch kláštora postaveného v roku 1891.

 

12.07.2017

V druhom polroku Vám ponúkame dva termíny trojdňových duchovných cvičení, ktoré sa uskutočnia v Charitnom domove v Dolnom Smokovci vo Vysokých Tatrách.

1. termín: od 20. - 22. októbra

2. termín: od 01. - 03. decembra

Bližšie k termínom podáme aj mená exercitátorov a témy duchovných cvičení.

Prihlásiť sa budete môcť od 02. septembra.


11.07.2017

Kontemplatívny kláštor našej kongregácie v Šviniciach Warckých od mája prijíma kandidátky, ktoré v sebe cítia povolanie k životu za klauzúrou zasvätenému vyprosovaniu milosrdenstva pre celý svet. Kláštor vznikol v roku 2008 a je zatiaľ jediným kláštorom tohto druhu v našej reholi.

Kontakt v poľštine alebo angličtine: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

 

10.07.2017

Naše sestry z hrušovskej komunity srdečne pozývajú všetky ženy na jednodňovú duchovnú obnovu v sobotu 22. júla. Obnovu na tému: Žena, prečo plačes?, vedie o. Andrej Valent OCD. Začiatok o 9.00 hod. Prihlásiť sa môžete do 19. júla.

 

10.07.2017

V piatok 21. júla sr. M. Leonia Ostrowska KMBM z kláštora našej rehole v Tavrijsku na Ukrajine odovzdá relikviu ex ossibus sv. sestry Faustíny do kostola Božieho milosrdenstva v Maškutinciach vo farnosti Dunajovce na Ukrajine. Pri tejto príležitosti bude viesť aj duchovnú obnovu vo farnosti.

 

10.07.2017

Milí bratia a sestry, dobrý deň!

Keď sa Ježiš prihováral ľuďom, používal jednoduchý jazyk a poslúžil si aj obrazmi, príkladmi vzatými z každodenného života, aby ho tak mohli všetci ľahko pochopiť. Ľudia ho preto ochotne počúvali a cenili si jeho posolstvo, ktoré im priamo prenikalo do srdca. Nebol to teda ten komplikovaný jazyk, ktorým v tom čase hovorili zákonníci, ktorý sa nedal dobre pochopiť a bol plný rigídnosti, čím ľudí odpudzoval. Ježiš so svojím spôsobom reči umožňoval chápať Božie kráľovstvo; nešlo o zložitú teológiu. Príklad toho nám prináša dnešné evanjelium: podobenstvo o rozsievačovi.


Čítať ďalej...


Späť na začiatok